یکی از عوارض بالا رفتن سن ناتوانی جنسی می باشد. وجود اختلال در نعوظ آلت مردان در هیچ سنی طبیعی نمی باشد و باید تحت پیگیری قرار بگیرد.  به این معنی که عدم توانایی در نعوظ کامل به دلیل بالا رفتن سن به هیچ عنوان صحت ندارد. فارغ از بحث پیری استفاده از کمربند و همچنین لباس های زیر هم می تواند از عوامل ناتوانی جنسی باشد. بدین منظور که یکی دیگر از عوامل عدم توانایی در نعوظ می تواند لباس زیر تنگ باشد. از سوی دیگر لباس زیر تنگ می تواند در تولید اسپرم هم اختلال ایجاد کند و تولید اسپرم را کاهش دهد. راه های درمان عدم نعوظ آلت مردان استفاده از دارو های خوراکی، تزریق دارو به آلت جنسی و یا جراحی آن می باشد. متخصصینی که در حوزه اورولوژییس فعالیت می کنند، به درمان مردان در حوزه ادراری و درمان نعوظ در مردان و همچنین درمان سیستم ادراری در زن ها می پردازند.

در دانشگاه جان هاپکینز بر روی ۱۸ میلیون مرد بالای ۲۰ سال مطالعه ای انجام شده است و خروجی این مطالعه به این صورت بود که بیش از ۲۰۰۰ نفر از این مردانی که مشکل نعوظ داشتند دچار بیماری دیابت بوده اند. پرامتر های دیگری که به وجود آمدن مشکل نعوظ تاثیر دارند، بیماری های قبلی و عروقی، سیگار کشیدن،  کلسترول بالا و فشار خون بالا است.

حال به این مسئله باید پرداخت که فرد دچار مشکل نعوظ برای درمان بیماری خود باید چه کار کند؟ اگر از این بیماری رنج می برید باید در ابتدا با پزشک معالج خود مشورت کرده و اقدامات لازم رب برای درمان این بیماری و همچنین جلوگیری از بدتر شدن این مشکل انجام گیرد. در صورتی که در بدن خود تغییراتی دیدید که مشکوک به این بیماری بود این تغییرات را کاملا جدی بگیرید و با انجام اقدامات مناسب و به موقع از پیشرفت این بیماری جلوگیری نمایید. رژیم غذایی مناسب و ورزش روزانه منظم می تواند به شما خیلی کمک کند.

در مردان بر طبق مطالعات انجام شده چاقی با عدم نعوظ آلت رابطه دارد. مردانی که وزن اضافه دارند به دلیل وجود چربی بیش از حد مجاز در معده و کمر خود نسبت به مردانی که دارای تناسب اندام هستند، دارای هورمون های مردانه کمتری می باشند. مکانیزم بدنی مردان دارای اضافه وزن به این صورت است که هورمون های مردانه را سریع از بین می برد، و به این دلیل است که این مردان از مشکل نعوظ بیشتر رنج می برند. به نظر شما ناتوانی جنسی در چه سنی به سراغ خانم ها و آقایون می آید و دلایل این ناتوانی جنسی چه چیزی می تواند باشد؟