از جمله عوامل بسیار مهم در به وجود آمدن طلاق جنسی بی روح بود روابط جنسی زوجین و همچنین عدم توجه به نیاز های زناشویی یکدیگر می باشد. این مشکلات که در ابتدا کوچک با قابل حل می باشد می تواند در ادامه منجر به ایجاد یک فاصله زیاد احساسی در میان زن و شوهر شود و در مراحل بالاتر و شدید تر حتی بنیان خانواده را تحت شعاع قرار دهد و پایه های زندگی را با مشکلات عدیده ای مواجه کند.

اخیرا متخصصین و کارشناسان در حوزه خانواده توجه بسیار بسزایی به مبحث طلاق عاطفی دارند، اما موضوع بسیار مهم تر که باید حتما مورد مطالعه قرار گیرد اما متاسفانه در جامعه ما به آن توجه کمتری می شود، موضوع طلاق جنسی است. در ادامه به بیان چند اصل بسیار مهم پیرامون موضوع طلاق جنسی پرداخته می شود.

در موضوع طلاق جنسی زوجین از لحاظ عاطفی، علاقه و عشق با هم همراه و هم جهت می باشند، اما نمی توانند هم آغوشی لذت بخشی را با هم تجربه کنند. در صورت به وجود آمدن این مشکل مطمئنا هر دو طرف مقصرند. به این معنی که یا آقایان نمی توانند یک رابطه جنسی مناسب با شریک جنسی خود ترتیب دهند و یا اینکه زنان نمیتوانند خود را با نیاز های جنسی آقایان هماهنگ کنند.

بر طبق تحقیقات انجام شده از رایج ترین و موثر ترین دلایل اختلاف زوجین، نداشتن رابطه جنسی و رابطه جنسی ناموفق می باشد. این مشکل از آنجا به وجود می آید که در بیشتر موارد افراد به جای صحبت با شریک جنسی خود و یا مشورت با افراد متخصص و استفاده از راهکار های علمی، سعی می کنند که با دانایی های عام و مشورت اطرافیان غیر متخصص  مشکلات زناشویی خود را رفع کنند. این افراد باید بدانند که زندگی زناشویی یک علم است و یادگرفتن این علم فقط به دست افراد متخصص امکان پذیر می باشد.

در بعضی مواقع غرور ، شرم و یا حیا موجب می شود که زوجین با یکدیگر صحبت نکنند و در نهایت به طلاق می انجامد. اما اگر موشکافانه تر به این موضوع پرداخته شود، متوجه می شوید که دلیل اصلی ای که مسبب این امر بوده است، رابطه جنسی نامتعارف می باشد. داشتن رابطه جنسی مناسل از عوامل بسیار مهم در ماندگار شدن روابط زوجین می باشد.

در اطراف ما افراد زیادی هستند که ار یکدیگر طلاق جنسی گرفته اند اما به دلیل داشتن رابطه عاطفی نمیتوانند دوری یکدیگر را تحمل کنند. که این خود به تنهایی به تباهی زندگی می انجامد و از عوامل خیانت می باشد.

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید