اغلب مشکلات روانی، جسمی و جنسی ای که در رابطه جنسی به وجود می آید و ممکن است از دلیل آن بی اطلاع باشید، ناشی از عمل خود ارضایی می باشد. این عمل یکی از چالش کسانی است که به عمل خود ارضایی بیمار شده اند می باشد. پس در اینجا با ما همراه شوید تا به بررسی این مشکل بپردازیم تا بتوانید بدون مراجعه به پزشک خود ارضایی کردن را درمان نمایید. از جمله عواملی که فرد را مجاب به انجام کار خود ارضایی می کند به صورت زیر می باشد:

  • نداشتن رابطه جنسی سالم در زمان مورد نیاز و پناه بردن به فیلم های پرنوگرافی
  • نداشتن توانایی در ایجاد ارتباط گرم با دوستان و بیان احساسات
  • سرد و بی روح بودن روابط جنسی با شریک جنسی
  • عدم توانایی در برقراری رابطه اجتماعی مناسب

اصولا اولین تجربه خود ارضایی در ابتدای زمان بلوغ می باشد و متاسفانه دلیل آن عدم آموزش صحیح افراد تازه به بلوغ رسیده توسط مدارس و خانواده های می باشد.

یکی از عواملی که باید به آن توجه به سزایی داشت این است که با تاسف فراوان عمل خود ارضایی تنها منحصر به افراد مجرد و تازه به بلوغ رسیده نیست بلکه در بعضی مواقع افراد متاهل هم به دلایلی درگیرد آن می شوند.

از مهمترین دلایلی که ممکن است که افراد متاهل هم درگیر آن شود عدم رضایت از رابطه جنسی، شریک جنسی و یا روش ارضا شدن می باشد. درنتیجه برای دوری از این بیماری باید حتما در صورتی که رابطه جنسی یا روش ارضایی که از سمت طرف مقابل ارئه می شود، مورد دلخواه شما نمی باشد، حتما باید از شریک جنسی خود کمک بگیرید و موضوع را با اون در میان بگذارید. به اون باید بگویید چه نوع رابطه جنسی ای مورد نظر شما می باشد، چگونه باید رفتار کند و رفتار های متناقض با موارد دلخواه شما را ترک کرده و موارد بهتر را جایگزین آنها کند. این عمل به شما کمک می کند تا از عواقب بعدی آن که طلاق می باشد دور شوید. این صحبت ها هر چه قدر هم سخت باشد بهتر از آن است که یک عمر درگیر بیماری خود ارضایی، عدم رضایت از رابطه جنسی و یا طلاق شوید.

در نظر داشته باشید که بیماری خود ارضایی می تواند تا آخر عمر زندگی شما، همسرتان و حتی فرزندانتان را تحت شعاع قرار دهد و برای همیشه سلامتی شما را تحت تاثیر قرار گیرد.

لطفا نظرات و تجربیات خود را با ما در میان گذارید تا شاید بتوانیم شما را کمک کنید.