نتایج یک رابطه جنسی مناسب و کامل

سوال خیلی مهمی که همیشه مد نظر همه بوده است این می باشد که نتایج و مزیت های یک رابطه جنسی مناسب چه می باشد. و یا به بیان دیگر یک رابطه جنسی مناسب و کامل با ما چه می کند.

باید بدانید که یکی از مواردی که باید دانست این است که در طی یک رابطه جنسی بیش از ۳۰ قسمت مختلف از مغز تحت تاثیر قرار گرفته و برانگیخته می شود. قسمتی در مغز وجود دارد که به ریوارد ( پاداش) معروف است. در زمان اورگاسم این قسمت به صورت شگفت انگیزی فعال می شود. قبل از اینکه خانم ها به اورگاسم برسند نیز بیشترین تراکنش مغز معطوف به بخش حسی مغز می شود و که نتیجه آن فعال شدن هیپوتالامس است. این بخش مرکز کنترل مغز می باشد. این بخش از مفز بخش های مختلفی از تنطیم دمای بدن، به وجود آمدن حس هایی مانند نیاز به آب و گرسنگی و همچنین خستگی را کنترل می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده در زمان یک رابطه زناشویی مغز طرفین به ویژه خانم ها، پیامی مانند حس دردی بسیار خفیف را می گیرد. این بدان معنی است که در بدن نوعی مقاومت در برابر حس درد به وجود می آید.

یکی دیگر از نتایج یک رابطه جنسی مناسب و کامل هورمون هایی است که بعد از رابطه زناشویی در بدن آزاد می شود. یکی از مهمترین این هورمون ها انفورمین است که این هورمون از خانواده مورفین می باشد که در بدن موجب به وجود آمدن حس آرامش و شادی می شود و البته خواب آور نیز می باشد. یکی از دیگر اثرات انفورمین ضد افسردگی است. یکی موضوع که دانستن آن خالی از لطف نیست این می باشد که این هورمون در زمان ورزش و فعالیت های بدنی نیز در بدن ترشح می شود. برای همین است که می گویند ورزش نیز مانند رابطه جنسی مناسب خاصیت ضد افسردگی دارد و اینکه انجام ورزش و یا برقراری رابطه جنسی قبل از خواب بسیار خوب و مفید است و موجب خوابی بهتر و آرامش بخش تر می شود.

بر طبق تحقیقات انجام شده اثر خواب آوری یک رابطه جنسی خوب و یک اورگاسم مناسب در یک مرد معادل اثر دو تا سه میلی گرم دیازپام است. و دلیل خواب سنگین مردان بعد از یک رابطه جنسی مناسب همین موضوع می باشد.

حال سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چرا یک رابطه جنسی مناسب و کامل اینقدر مهم است و به نظر شما تاثیرات یک رابطه جنسی مناسب در روخ و بدن انسان چیست؟