مدت زمان مناسب برای یک رابطه جنسی موفق

داشتن یک رابطه زناشویی موفق موجب بالا رفتن رضایت زن و شوهر از یکدیگر شده و همچنین زندگی را مفرح تر می کند. یکی از موارد داشتن یک رابطه جنسی موفق مدت زمان آن می باشد. مدت زمان مناسب برای یک رابطه جنسی موفق به صورت مستقیم به نیاز زناشویی و مکانیزم بدنی طرفین بستگی دارد.

برای اینکه یک فضا و رابطه لذت بخش برای شریک جنسی خود فراهم کنید در ابتدا باید نیاز های او را بدانید و به آنها توجه نمایید. باید توجه داشته باشید که آمیزش زناشویی باید بعد از معاشقه انجام گیرد. معاشقه اولیه موجب زیاد شدن میل طرفین به برقراری رابطه زناشویی و روشن شدن آنها برای یک رابطه موفق و لذت بخش می شود. حتی این نوازش می تواند زمانی که یکی از طرفین علاقه ای به برقراری رابطه ندارد، موجب روشن شدن شعله شهوت او شده و در نهایت به یک رابطه جنسی موفق تبدیل شود.

همانطور که در ابتدا بیان شد مدت زمان مناسب برای یک رابطه زناشویی در زوج های مختلف با توجه به شرایط جسمانی و نیاز های آنها متفاوت می باشد. بعضی از افراد طرفدار رابطه کوتاه مدت و برخی رابطه ای طولانی را ترجیح می دهند. اما به صورت عمومی یک رابطه مناسب با تمامی مراحل پیش نوازش و نزدیکی بهتر است بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان ببرد تا هر دو طرف بتوانند به صورت کامل ابتدا به اوج لذت جنسی رسیده و سپس مرجله نزدیکی انجام گیرد.