میل جنسی و حاملگی

به طور کلی میل جنسی در زمان حاملگی از دو حالت مختلف تبعیت می کند. اولین حالت به این صورت است که در سه ماهه اول و سه ماهه سوم کاهش دارد و در سه ماهه دوم افزایش پیدا می کند و حالت دوم به این صورت است که در زمان حاملگی در برخی بانوان میل جنسی کاملا افزایش پیدا می کند. در حالت اول به دلیل اینکه در سه ماهه اول امکان دارد که بانوان دچار تهوع و ضعف شوند و در سه ماهه سوم نیز افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و همچنین آلرژی سینه ها امری محتمل است، کاهش میل جنسی امری شایع می باشد. باید در نظر داشت که این امری طبیعی است. بهترین کار این است که برای اطمینان از شرایط میل جنسی همسرتان و برای داشتن رابطه ای رضایت بخش تر با او صحبت کنید و از شرایط جنسی او مطلع شوید.

در حالت دوم یعنی افزایش میل جنسی در زمان بارداری می توان این توضیح را داد که یکی از مهمترین دلایل آن فارغ شدن از نگرانی احتمال حاملگی می باشد. در این زمان بانوان به دلیل حس آزادی بیشتری که دارند با استرس کمتری وارد رابطه زناشویی شده و حتی بر طبق بعضی از گزارشات برخی از آنها برای اولین بار در زمان بارداری به ارگاسم رسیده و اوج لذت را تجربه می کنند که این مسئله به دلیل افزایش فعالیت هورمون ها و همچنین بیشتر شدن گردش خون لگن می باشد.

برخی از دوستان سوال دارند که آیا بارداری زنان در میل جنسی مردان هم تاثیر می گذارد؟ در جواب این دوستان باید بگوییم که پاسح مثبت است. بر طبق تحقیقات انجام شده بعضی از آقایان خانم خود را در زمان بارداری بسیار جذاب تر می بینند. در مقابل این آقایان، افرادی قرار دارند که به دلیل نگرانی ای که برای سلامتی مادر و جنین دارند در مقابل میل جنسی خود ایستاده و آن را سرکوب کرده و در برخی موارد اصلا هیچ میل جنسی ای برای برقراری آمیزش ندارند. بهترین راه برای آَشنایی با این شرایط صحبت کردن می باشد.

در قسمت های بعدی این مقاله به نکات بیشتری در مورد بارداری و آمیزش جنسی پرداخته می شود…