پوزیشن های مطلوب برای زوجین در زمان بارداری خانم

در زمان حاملگی با توجه به تغییراتی که در بدن و شرایط خانم ها اتفاق می افتد، استفاده از پوزیشن ها جدید و متناسب با شرایط اجتناب ناپذیر است. در این زمان به دلیل افزایش سایز شکم یک سری از پوزیشن ها برای شما ناراحت کننده شده و همچنین توصیه می گردد که از حدود ۱۶ ماهگی به بعد از استفاده از پوزیشن خوابیده به پشت دوری کنید. دلیل این امر این می باشد که در این زمان به دلیل افزایش وزن رحم، فشار آن بر عروق اصلی لگن افزایش پیدا کرده و گردش خون در این ناحیه با مشکل مواجه خواهد شد. پوزیشنی که در این زمان توصیه می شود خوابیدن به پهلو و یا قرار گرفتن در بالا در زمان آمیزش جنسی می باشد.

نکته ای که در اینجا باید توجه داشته باشید این است که در زمان اوج لذت ممکن است احساس کنید که حرکات جنین در رحم مقداری افزایش پیدا می کند، باید گفت که این حرکات جای نگرانی ای برای شما نباید ایجاد کند چرا که این افزایش تحرکات ناشی از حس درد جنین و … نمی باشد و تنها به دلیل افزایش ضربان قلب بانوان در زمان آمیزش و به دنبال به دنبال آن افزایش جربان خون می باشد.

بر طبق نظر سنجی های انجام شده برخی از بانوان بر این باورند که در زمان حاملگی به دلیل تغییرات در وضعیت ظاهری خود جذابیت خود را از دست داده اند. عده ای دیگر نیز بعد از آمیزش احساس گرفتگی در شکم داشته و یا در ناحیه سینه ها حس بد و نامطلوبی دارند. بهترین راهکار این است که در این موارد با همسر خود صحبت کنید و همچنین نقطه نظرات خود را در مورد این موضوعات با وی در میان گذارید. در این حالت به دلیل درک متقابلی که همسرتان از شما پیدا می کند، می تواند آمیزش بهتر و لذت بخش تر را برایتان به ارمغان بیاورد.

در قسمت بعدی این مقاله زمان های مناسب برای آمیزش و همچنین یک سری باید ها و نباید ها در این مورد را با شما در میان خواهیم گذاشت…