ویژگی های یک کاندوم خوب (قسمت دوم)

سایز یک کاندوم خوب

اندازه و سایز کاندوم یکی از پارامتر های مهم هستند که در زمان خرید کاندوم حتما باید مورد توجه قرار گیرند. بعضی از کاندوم ها تک سایز هستند. به این معنی که کاملا انعطاف پذیر بوده و بیشتز افراد با آن احساس راحتی می کنند. چنانچه کاندوم سایز بندی باشد باید حتما سایز های آن را چک کرد و با آلت تناسلی خود مطابقت داد. پارامتر های مهم کاندوم از نظر اندازه، قطر کاندوم و طول آن می باشد.

نکته بسیار مهم دیگر تاریخ تولید و تاریخ انقضا آن می باشد. همچنین حتما دقت کنید که بسته آن زدگی نداشته باشد. توجه داشته باشید که هرگونه ضربه به کاندوم می تواند عملکرد آن را مختل نماید و موجب بروز بیماری هایی از قبیل بارداری ناخواسته و یا انتقال بیماری های مقاربتی شود.

کاندوم در چه مدل هایی عرضه می شود؟

پس از اینکه سایز و تاریخ های تولید و انقضا کاندوم را به دقت مورد بررسی قرار دادید، مورد بعدی مدل کاندومی است که باید حتما با دقت و با توجه به نیاز های فردی و شریک جنسی تان انتخاب شود. کاندوم های حال حاضر بازار در مدل ها و شکل های مختلفی ارائه شده است که برای افرادی که اطلاعات کمی از آنها دارد می تواند بسیار گیج کننده باشد. اما چه نوع کاندومی برای شما مناسب می باشد؟

الف) کاندوم تاخیری

این کاندوم ها جزو پرطرفدارترین کاندوم ها می باشد. همانطور که در نام آن مشهود است این کاندوم عمل انزال را با تاخیری می اندازد. افرادی که دچار انزال زودرس هستند و یا اینکه رابطه طولانی مدت تری مدنظرشان است، از این نوع کاندوم باید استفاده کنند. طرز کار این کاندوم به این صورت است که بعد از ۱۰ دقیقه که بر روی آلت سوار شد، بی حسی ایجاد می کند. کاندوم های خوب تاخیری می توانند این بی حسی را تا ۳۰ دقیقه نیز نگه دارند. و بعد از اینکه کاندوم را برداشتید، حدود ۱۵ دقیقه زمان لازم است که اثر بی حسی از بین برود.