shampoo

اثرات مخرب فیلم های مبتذل

درست مانند این که چندین دهه طول کشید تا علم اثبات کند که سیگار کشیدن مضر است، امروز در جامعه درسی مشابه با فیلم های مستهجن می آموزیم. علم و تحقیقات اثبات می کنند که فیلم های مستهجن (پورن) به مغز آسیب می زند، به روابط آسیب می زند، و همچنین با فحشا و قاچاق جنسی ارتباط دارد.اثبات شده که پورن خیالی است که روابط عاشقانه واقعی را برای کاربران سخت‌تر می‌کند. در زندگی واقعی، عشق واقعی نیاز به یک فرد واقعی دارد. تحقیقات نشان داده است که افراد پس از قرار گرفتن در معرض پورنو، نسبت به ظاهر شریک زندگی خود و نمایش محبت بسیار حساس می‌شوند. تحقیقات همچنین نشان داده است که بعد از اینکه افراد در معرض فیلم های مبتزل قرار بگیرند، نسبت به افرادی که فیلم های مستهجن نمی دیدند، همسرشان را کمتر دوست دارند. دیدن مکرر فیلم های مبتذل حتی به کاهش اعتماد به همسر منجر می شود.

نتیجه: عادت دیدن فیلم های مبتذل می تواند توانایی یک شخص در ارائه عشق واقعی، متواضع و معنادار را کاهش دهد. با تمام این اطلاعات جدید، زمان آن رسیده است که جوانان بپذیرند که دیدن فیلم های مبتذل ضرر جدی دارد. علم و تحقیقات اثبات می‌کنند که دیدن فیلم‌های مبتذل به مغز و روابط آسیب زده و در نتیجه بر کل جامعه تأثیر منفی می گذارد. 

 

فیلم های مبتذل مغز را تغییر می دهد

درست مانند مواد مخدر و سایر مواد اعتیاد آور، فیلم های مبتذل مغز را با مواد شیمیایی مانند دوپامین پر می کند. با گذشت زمان، مغز از اضافه بار مداوم مواد شیمیایی غافل می شود و شروع به ایجاد وابستگی به فیلم های مبتذل می کند. در نتیجه‌ی دیدن فیلم های مستهجن (که در ابتدا فقط صرف دیدن آن بود)، پس از مدتی مواد  شیمیایی (دوپامین) بیش از اندازه شده و جای خود را در مغز تثبیت می‌کنند، که  این سبب می‌شود که شخص بعد از مدتی که این فیلم ها را نبیند احساس ناراحتی و اضطراب کند.

مغز وقتی چیزی های تکان دهنده یا تعجب آور می بیند مواد شیمیایی را آزاد می کند، به همین دلیل است که اعتیاد به فیلم های مبتذل هر روز بدتر و بدتر می شود. همچنین فیلم های مبتذل پر از خشونت علیه زنان است و از آنجا که این اشخاص مدام این نوع فیلم ها را می بینند، باعث میشود که از این فیلم ها تقلید کنند و روابط جنسیشان توام با خشونت باشد. در یک نظرسنجی از ۱۵۰۰ پسر در سال ۲۰۱۲ ، ۵۶٪ گفتند به خاطر دیدن فیلم های مستهجن دچار انحراف جنسی شده اند.

 

پورن اعتیاد آور است، مانند یک ماده مخدر

در داخل مغز انسان، چیزی به نام “مسیر پاداش” وجود دارد. وظیفه آن این است که وقتی شخصی کاری را انجام می‌دهد با آزاد کردن مواد شیمیایی لذت، پاداش دهد. مشکل این است که می توان مسیر پاداش را ربود. روشی که در مواد مخدر مانند کوکائین، باعث افزایش مصرف آن می‌شود. چراکه مغز را مجبور به آزاد کردن مقادیر بالای مواد شیمیایی از طریق مسیر پاداش می‌کند؛ فیلم های مستهجن دقیقاً همین کار را می کنند. افزایش پالس مواد شیمیایی در مغز مسیرهای جدید مغزی را ایجاد می کند که اشخاصی که فیلم های مبتزل را می بینند را به سمت رفتاری که باعث ترشح مواد شیمیایی می شود بازگرداند ( دیدن بیشتر فیلم های پورن). هرچه بیشتر شخص فیلم هایمستهجن را تماشا کند، این مسیرها عمیق‌تر به مغز متصل می‌شوند.

پورن، قاتل محبت

در زندگی واقعی، عشق واقعی نیاز به یک فرد واقعی دارد. تحقیقات نشان داده است که مردان پس از قرار گرفتن در معرض هرزه نگاری، نسبت به مردانی که هیچ فیلم‌های مبتذل نمی‌بینند، همسران خود کمتر دوست دارند. علاوه بر این، یک مطالعه دیگر نشان داد که افراد پس از قرار گرفتن در معرض فیلم های مستهجن، نسبت به ظاهر شریک زندگی و نمایش محبت، احساس نارضایتی می‌کنند.

فیلم مستهجن، ویرانگر روابط زناشویی

فیلم مستهجن، قول به دنیایی مجازی و سرشار از رابطه جنسی بی پایان می دهد، اما آنچه را که ذکر نمی کند اینست که شخص هرچه بیشتر به آن دنیای خیالی برود، احتمال واقعی تر شدن واقعیت آن ها برعکس است. در یکی از بزرگترین مطالعات پیرامون استفاده از فیلم های مستهجن، محققان دریافتند که پس از قرار گرفتن در معرض فیلم های مبتذل، زن و مرد از ظاهر شریک زندگی خود و عملکرد جنسی آن ها رضایت کمتری دارند. کاربران فیلم های مبتذل توانایی خود را برای انجام رابطه جنسی در زندگی واقعی با شرط بندی مغزشان، می‌کشند تا با نشستن در مقابل یک کامپیوتر به جای اینکه با یک فرد واقعی باشند، برانگیخته شوند.

فیلم مستهجن یک دروغ بزرگ است

در فیلم مستهجن، همه چیز جعلی است. یک فیلم مستهجن ۴۵ دقیقه ای معمولی برای تولید سه روز طول می کشد، اما بیننده را به فکر می اندازد که همه بدون وقفه اتفاق افتاده است. همچنین در فیلم مستهجن به نظر می رسد مهم نیست که یک مرد چه کاری انجام می دهد، زن آن را دوست دارد حتی اگر اکثر اعمال جنسی تحقیرآمیز یا خشونت آمیز باشد. به دلیل جراحی های پلاستیک و کمک از فتوشاپ، زنان فیلم مستهجن چیزی را به نمایندگی از یک زن در زندگی واقعی ارائه نمی دهند. در نتیجه، افرادی که مرتبا به تماشای فیلم مستهجن می پردازند، بیشتر از سایرین نسبت به اینکه چگونه به نظر می رسند احساس ضعف می کنند و از ظاهر شریک زندگی خود ناراضی  هستند.

محققان بارها و بارها دریافته‌اند که افرادی که میزان قابل توجهی فیلم های مبتذل دیده اند، احتمال دارد که زودتر رابطه جنسی برقرار کنند و در کنار شریک زندگی بیشتری قرار بگیرند و در رابطه با ریسک جنسی بیشتر درگیر شوند و آن‌ها را در معرض خطر ابتلا به عفونت های مقاربتی قرار دهد. در مطالعه فیلم های مبتذل، تعداد شرکای جنسی در یک صحنه به طور متوسط سه نفر بود. و انواع اعمال جنسی در آن ها اغلب تحقیرآمیز یا خشن است. در بررسی فیلم های مستهجن، ۹ از ۱۰ صحنه نشان داد که زن مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد یا به او آسیب می رسانند.

پورن با فاحشگی و قاچاق جنسی رابطه دارد

در تحفقیقات نشان داده شده است که مردانی که به فیلم های مبتذل نگاه می کنند بیشتر به سراغ روسپی می روند و غالباً به دنبال فرصتی برای زندگی خود هستند که در فیلم های مبتذل دیده‌اند. در یک نظرسنجی روسپیان سابق، ۸۰٪ گفتند که مشتریان، فیلم های مستهجن را به آنها نشان داده اند تا کاری را که می خواهند انجام دهند. پورن همچنین با موضوع جهانی قاچاق جنسی ارتباط دارد. پورن معمولاً از قربانیان قاچاق جنسی ساخته می شود و به صورت آنلاین در اختیار توزیع کنندگان قرار می گیرد. این برده های جنسی مورد ضرب و شتم و مجبور به انجام پورنو هستند. برای بینندگان فیلم های مبتذل در خانه، هیچ راهی برای شناخت ریشه‌های تاریک فیلم‌های مبتذل که تماشا می‌کنند وجود ندارد. کلیک روی پورن مستقیماً تقاضای قاچاق جنسی را پشتیبانی می‌کند.

پورن زندگی شخصی شما را تخریب می‌کند

تحقیقات نشان داده است که ازدواج هایی که در آن یک فرد فیلم های مبتذل می بیند، صمیمیت و حساسیت کمتری وجود دارد. همچنین اضطراب، رازداری، انزوا و اختلال در روابط بیشتر است. در یک نظرسنجی، ۶۲٪ از وکلای طلاق مورد بررسی گفتند که وسواس مربوط به فیلم های مستهجن عامل مهمی در پرونده های طلاق در مورد آنها بوده است.