باید ها و نباید ها در زمان خرید کاندوم ( قسمت اول)

کاندوم چیست ؟

کاندوم به عنوان یک وسیله شناخته شده است که می تواند از بارداری های ناخواسته جلوگیری کرده و همچنین احتمال انتقال بیماری های آمیزشی را بکاهد.

اصولا کاندوم ها به دو دسته تقسیم می شوند: کاندوم های مردانه و کاندوم های زنانه

مبحث مورد نظر در این مقاله کاندوم های مردانه است و در مورد کاندوم های زنانه بعدا بحث خواهد شد.

انواع کاندوم مردانه از نظر جنس

کاندوم هایی که از جنس های طبیعی ساخته می شوند بسیار متنوع می باشند. اما شایعترین آنها نوه لاتکس طبیعی و پلاستیک است. امروزه اکثر کاندوم ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد لاتکس، از جنس لاتکس طبیعی ساخته می شود. از ویژگی های منحصر به فرد لاتکس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

الف) کاندوم هایی که از جنس لاتکس ساخته شده اند، تا ۸ برابر اندازه طبیعی خود قابلیت کشش دارند.

ب) این کاندوم ها از جهت وجود سوراخ توسط جریان الکتریکی تست می شوند.

پ) تمامی کاندوم های لاتکس باید استاندارد ISO 4047 را داشته باشند که خود ضریب اطمینان این کاندوم را بسیار بالا می برد.

اما این کاندوم ها در کنار اینکه بسیار پر کاربرد هستند، عیب هایی نیز دارند. مهمترین عیب کاندوم لاتکس این است که افرادی که به لاتکس حساسیت دارند نمی توانند از این نوع کاندوم استفاده نمایند.

در سال ۲۰۰۹ کاندومی از جنس وایتکس ساخته شد که در آن تا ۹۰ درصد پروتئین هایی که در لاتکس طبیعی وجود داشت، از بین رفته بود و حذف شده بودند. در نتیجه یک کاندوم بدون مواد حساسیت زا ساخته شد. جنس این کاندوم، پلی ایزوپرن نامیده شد.

در قسمت های بعدی این تحقیق به توضیح کاندوم های صناعی خواهیم پرداخت. داشتن اطلاعات کامل در زمان خرید کاندوم می تواند به شما در انتخاب کاندوم مناسب بسیار کمک کند و حائز اهمیت باشد.