راه های جلوگیری از ریزش مو ( قسمت اول )

مقدمه

بسیاری از افراد بخصوص آقایان در دهه سوم زندگی خود مبتلا به ریزش مو می شوند. اصولا در این دهه از زندگی مهمترین علت ریزش مو در آقایان می تواند ژنتیک باشد. در کنار ژنتیک اما می توان به رعایت یک سری اصول ریزش مو را تحت کنترل قرار داد. اما چنانچه در سن های پایین به ریزش مو مبتلا شدین باید به دنبال دلایل آن در نسل های قبلی خود باشید. با این وجود، دلایل بسیار زیادی می توان برای ریزش مو پیدا کرد. یکی از این دلایل می توان افزایش سن باشد. همچنین از دلایل مهم دیگری که می توان به آن اشاره نمود، کمبود یک سری از مواد مورد نیاز بدن در خون است. در نتیجه قبل از هر اقدامی برای درمان ریزش مو بهتر است که یک چک آپ کلی شوید. یکی دیگر از دلایل بسیار شایع ریزش مو فشار های زندگی و استرس های وابسته به آن است که بدن فرد تحت تاثیر آن قرار می گیرد در این حالت شما می توانید به راحتی و با برگرداندن راحتی و آرامش به زندگی خود، از ریزش موی خود جلوگیری کنید. تغییرات هورمونی یا یائسگی نیز می تواند یکی دیگر از دلایل ریزش مو باشد که این موضوع باید توسط پزشک بررسی شود.

دلایل ریزش مو

اصولا مشکل زیر مو، بسیار شایع بوده و افراد بسیار زیادی با آن دست به گریبان هستند. محدوده مجاز ریزش مو برای افراد بین ۵۰ تا ۱۰۰ عدد روزانه است. چنانچه میزان ریزش مو از این حد بیشتر شود، نشان دهنده آن است که فرد دچار ریزش مو شدید است و برای جلوگیری از آن باید اقدامات لازم را انجام دهد.

در مورد درمان ریزش مو باید این نکته را تحت نظر قرار داد که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. به این معنی که پیش از این که ریزش مو شروع شود و یا به حدی برسد که کنترل آن بسیار سخت شود بهتر است که تحت کنترل قرار گیرد. به این صورت که مو نیز به مانند دیگر اعضای بدن نیاز به مواد غذایی کافی و ضروری دارد. این مواد غذایی موجب سلامت مو و تقویت ریشه مو می شوند. مو به این دلیل که در محیط بیرونی قرار دارد و در معرض هوای آلوده است، به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

در قسمت های دیگر این مقاله به راهکار هایی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت ریشه آن پرداخته می شود.

فروشگاه اینترنتی کاندوم و لوازم بهداشتی فنسی باکس ارائه دهنده انواع بسته های محافظتی مو از جمله آمپول های ضد ریزش(ویال)، شامپو ضد ریزش، شامپو تقویت کننده موهای رنگ شده و آسیب دیده، ماسک مو های رنگ شده و آسیب دیده و … شما را کمک می کند تا با مشکل ریزش مو های سر خود مقابله کرده و با داشتن مو هایی سالم، از زیبایی خود لذت ببرید.