راه های جلوگیری از ریزش مو (قسمت دوم)

مقدمه

در قست اول این مقاله دلیل کلی ریزش مو بیان شد. در این بخش می خواهیم چند دلیل عمده و تاثیر گذار که در ریزش بسیار موثرند را بیان کنیم و  چند روش ساده که از ریزش مو  جلو گیری می کند را بگوییم.

راه های جلوگیری از ریزش مو

ترک شستن روزانه مو ها با شامپو

تمیز بودن مو و پوست سر بسیار موثر و مهم می باشد. اما اگر هر روز با مواد شیمیایی ای مانند نرم کننده و شامپو استفاده کنیم، اثرات منفی آن کم کم پدیدار  می شود. از اثرات منفی شستشوی روزانه مو با شامپو می توان به خشک شدن مو و همچنین آسیب دیدگی تار های مو اشاره کرد. پس در نتیجه شستشوی مو های خود را با شامپو به دو تا سه بار در هفته کاهش دهید ، شاید یکی از علل ریزش مو همین باشد.

استفاده از محصولات شیمیایی را کاهش دهید

بسیاری از محصولات زیبایی و آرایشی که برای مو استفاده می کنید، به دلیل داشتن مواد شیمیایی با مو ناسازگار بوده و در صورت استفاده بیش از حد و یا اینکه عدم شستشوی سریع باعث آسیب رساندن به بافت مو و یا ریشه آن شده و در نهایت موجب ریزش مو می شوند. رنگ کردن مو یکی از این موارد می باشد که موجب کاهش کیفیت مو می شود. بعد از رنگ کردن مو بهتر است که یک مدت به موی سرتان استراحت دهید تا خود را بازیابی کند. این استراحت تا زمانی می باشد که مو رنگ طبیعی خود را نشان داده و قدری از ریشه های سر مجددا رشد کند. بعد از استفاده از مواد شیمیایی بهتر است که موهای خود را با ماسک و تقویت کننده درمان کنید. از جمله این موارد و تقویت کننده ها می تواند ماسک مو های رنگ شده و آسیب دیده و همچنین شامپو تقویتی مو های رنگ شده و آسیب دیده باشد.