راه های جلوگیری از ریزش مو (قسمت سوم)

مقدمه

در قسمت های پیشین صحبت هایی در مورد روش های نگهداری از مو بیان شد که می تواند به خودی خود در کاهش ریزش موی سر شما بسیار موثر باشد. در این قسمت می خواهیم به بحث تغذیه مناسب که خود تاثیر مستقیم بر روی موی سر دارد و روش های مناسب نگهداری از مو پرداخته می شود.

مواد غذایی مناسب برای مو

مواد غذایی کافی با ارزش غذایی بالا برای سلامتی روحی و جسمی هر فردی مورد نیاز می باشد. خوراکی هایی که دارای ویتامین و موارد معدنی مناسب هستند، برای جلوگیری از ریزش مو مناسب بوده و ریشه مو را تقویت می کنند. موادی که کار نگهداری از موی سر را به خوبی انجام می دهند عبارتند از: پروتئین، آهن، اسید چرب امگا ۳، روی، ویتامین آ و سی، منیزیم، سلنیوم غنی شده، سیزیجات برگی، مغزهای خشکبار، لوبیا، ماهی و … . عدم استفاده از این موارد می تواند تاثیر بسیار زیاد و مشهودی در ریزش موی شما داشته باشد. در نتیجه مصرف این مواد را هیچگاه ترک نکنید.

عدم استفاده از سشوار برای خشک کردن مو

مو پروتئین خالص می باشد، حرارت بالا موجب آسیب رسیدن به پروتئین مو می شود. زمانی که سشوار و یا دستگاه های خشک کن برای خشک کردن مو استفاده شود، به مو های خود آسیب های گاهی اوقات جبران نا پذیری وارد می نمایید. در نتیجه اجازه دهید تا بعد از شستشوی مو هایتان، آنها به طور طبیعی خشک شوند، این کار باعث می شود که تارهای مو استحکام بیشتری داشته باشندو سالم تر باقی بمانند.

حرارت بالا موجب خرد شدن و یا شکستن تار های موی سر می شود، در نتیجه برای جلوگیری از این موضوع باید از دستگاه های خشک کن استاندارد استفاده کرد. همچنین از اعمال گرمای مستقیم به مو نیز باید جلوگیری شود و هر ۱۰ ثانیه باید محله حرارت مستقیم دستگاه را تغییر داد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که چنانچه گرمای حاصل از دستگاه های خشک کن گوش یا انگشت شما را می سوزاند، موجب سوختن مو نیز می شود.