راه های جلوگیری از ریزش مو ( قسمت چهارم)

مقدمه

در قسمت های پیشین صحبت هایی در مورد روش های نگهداری از مو بیان شد که می تواند به خودی خود در کاهش ریزش موی سر شما بسیار موثر باشد. همچنین در مورد مضرات خشک کردن مو توسط حرارت بالای سشوار و مواد مغذی لازم برای رشد و ترمیم مو صحبت هایی انجام شد. در این قسمت می خواهیم به بحث اهمیت کوتاه کردن مو و همچنین مدل های موی نامناسب که خود تاثیر مستقیم بر روی موی سر دارد بپردازیم.

اهمیت کوتاه کردن موی سر

موخوره پدیده ای است که در اثر اصلاح نکردن مرتب سر مو ها به وجود می آید. بسیاری از افرادی که دارای موهای پر و خوب هستند یک ویژگی مشترک دارند و آن مرتب کردن موهای سرشان به صورت مرتب و دوره ای است، مثلا هر سه ماه یک بار. این امر موجب می شود که از موی سالم و بدون موخره برخوردار باشند. این کار بسیار آسان است و می توانید به راحتی آن را در منزل انجام دهید. فقط کافیست یک قیچی به دست بگیرید و سر تار های دارای موخوره را کوتاه کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که کوتاهی هرازگاه مو موجب رفع موخوره می شود.

از مدل مو های نامناسب استفاده نکنید

شانه کردن مو جزو عادت های بسیار خوب می باشد که موجب می شود علاوه بر اینکه مو های شما مرتب و ظاهری خوب داشته باشد، سطح بهداشت فردی شما را نیز بالا می برد. البته نکته مهم در این موضوع استفاده از شانه مناسب می باشد. شانه ای مناسب است که دارای دندانه های بزرگ و پهن باشد. و اینکه نیازی نیست شانه زدن مو را چندین مرتبه در طول روز انجام دهید. زیاده روی در شانه زدن مو نیز به خودی خود می تواند باعث ضعیف شدن فولیکول مو شود که این خود می تواند از دلایل ریزش شدید موی سر باشد.

از جمله محصولاتی که می توانید برای تقویت و ترمیم موهای خود استفاده کنید، شامپو زد ریزش اورفین فارما، شامپو تقویتی اورفین فراما، آمپول ضد ریزش ویال می باشد شما می توانید با کلید واژه های خرید اینترنتی شامپو ضد ریزش، خرید اینترنتی آمپول ضد ریزش و همچنین خرید اینترنتی شامپو تقویت کننده موهای رنگ شده و آسیب دیده به راحتی سایت فروشگاه اینترنتی کاندوم و لوازم بهداشتی فنسی باکس را پیدا کرده و خرید خود را با بهترین قیمت انجام داده و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.