shampoo

راه های جلوگیری از ریزش مو ( قسمت ششم)

راه های جلوگیری از ریزش مو ( قسمت ششم)

مقدمه

در بخش های قبلی این مقاله به این موضوعات از قبیل راه های پیشگیری از ریزش مو و همچنین راه های درمان ریزش مو بیان گردید. در این مقاله نیز می خواهیم چند راه ترمیمی برای تقویت ریشه مو و همچنین درمان ریزش مو معرفی نماییم.

استفاده از دارو های تقویتی نظیر ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یکی از معروف ترین راه های جلوگیری از ریزش مو برای هم مردان و هم بانوان می باشد .که به راحتی در درسترس بوده و در داروخانه ها موجود می باشد. این محصول به دو صورت مایع و فوم عرضه شده است و محل استفاده آن ریشه موی سر است. این ماده موجب تحریک فولیکول های مو شده و به همین دلیل  به سرعت و در مدت زمان چند ماه ریزش مو را بهبود می بخشد. در حال حاضر دو نوع ماینوکسیدیل ۲ درصد و پنج درصد در بازار موجود است که شما با توجه به میزان ریزش مویی که دارید می تواند یک نوع آن را انتخاب و استفاده نمایید. دیگر موادی که می توانید استفاده کنید قرص های تقویتی است. قرص هایی نظیر زینک و زینک پلاس، ویتامین های B (بی) و آهن قرص هایی هستند که می توانند به شما در درمان ریزش مو بسیار کمک کنند.

ماساژ سر را فراموش نکنید

از مهمترین کارهایی که موجب افزایش خون رسانی به ریشه مو و تحریک آنها می شود، ماساژ سر و پوست آن می باشد. این عمل می تواند در زمانی که در حمام هستید و سر خود را شامپو زده اید انجام گیرد و یا در زمانی که پوست سر خشک است و همچنین با یک سری دستگاه های مخصوص ماساژ سر انجام دهید. روش به این صورت است که کافیست انگشتانتان خود را به آهستگی و به شکل دورانی روی تمام سر خود حرکت دهید به صورتی که بر روی پوسته سر و ریشه مو هیچ فشاری نباشد. این کار علاوه بر اینکه باعث افزایش خون رسانی به ریشه مو می شود، موجب کاهش استرس نیز خواهد شد.

 

فروشگاه اینترنتی لوازم بهداشتی و زناشویی فنسی باکس ارائه دهنده انواع محصولات تقویت موی سر و ریشه مو. شما می توانید با کلید واژه های خرید اینترنتی شامپو تقویتی، خرید اینترنتی آمپول های تقویتی موی سر، خرید اینترنتی شامپو ضد شوره و … به راحتی سایت ما را پیدا کرده و محصولات مورد نظر را پس از خرید در کمترین زمان درب منزل خود تحویل بگیرید.