shampoo

دارو های گیاهی برای تقویت موی سر

در سال های اخیر استفاده از مواد گیاهی برای تغذیه موی سر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همانطور که احتمالا می دانید گیاهان بسیار زیادی هستند که به صورت مستفیم بر روی تقویت موی سر تاثیر گذار هستند. در این سری از مقالات می خواهیم این دارو ها را معرفی کرده و میزان تاثیر هر کدام را بیان نماییم.

  1. آلوئورا:

در این گیاه مفید و معروف آنزیم هایی وجود دارد که می تواند پوست های مرده را حل نماید. این گیاه حاوی سالیسیلیک اسید فراوان می باشد. سالیسیک اسید از جمله موادی است که خاصیت ضدالتهابی و آنتی بیوتیکی هست. همچنین از گیاه آلوئه ورا می توان ژلی نیز تهیه کرد که این ژل می تواند یک مرطوب کننده بسیار قوی و عالی باشد که ساختاری شبیه کراتین دارد. همانطور که احتمالا می دانید، کراتین نام پروتیئینی است که پوست و مو را تشکیل می دهد. به همین دلیل است که آلوئه ورا از موادی است که در رشد و تقویت موی شما بسیار تاثیر گذار است.

۲. آمله یا انگور هندی:

آمله که در ایران به عنوان انگور هندی شناخته شده است دارای موادی بسیار موثر برای تقویت موی سر می باشد. از جمله این ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C است. این آنتی اکسیدان برای تولید کلاژن بسیار ضروری می باشد. از جمله تاثیرات تولید کلاژن و افزایش سطح آن در موهای جدید سر افزایش استحکام و تقویت آن ها می باشد.

همچنین پودر آمله را نیز می توان با ترکیباتی مانند روغن نارگیل، کنجد و یا زیتون ترکیب کرده و آن را بر روی پوست سر بمالید و به اندازه کافی ماساژ دهید. از دیگر تاثیرات آمله جلوگیری از سفید شدن مو های سر می باشد. به این صورت که افرادی که ارث سفیدی زودرس موهای سر خود را دارند می توانند به راحتی با استفاده از این ماده از سفید شدن موهای سر خود جلوگیری کنند.

در قمست های بعدی این مقاله گیاهان دارویی بیشتری را در جه تقویت موی سر به شما معرفی خواهیم کرد.