shampoo

دارو های گیاهی برای تقویت موی سر (قسمت سوم)

دارو های گیاهی برای تقویت موی سر (قسمت سوم)

در دو بخش قبلی از این مقاله به بررسی گیاهان دارویی همچون آلوئورا، ریحان، انگور هندی و … پرداخته شد و ویژگی های هر کدام و چگونه تاثیر آن بر روی موی سر مورد مطالعه قرار گرفت.

در این قسمت به معرفی دو نوع گیاه دیگر خواهیم پرداخت که تاثیر های فوق العاده ای بر روی تقویت موی سر خواهند داشت. گیاهان مورد نظر برای این قسمت از مقاله کالاندولا یا همان گیاه همیشه بهار و شنبلیله است.

کالاندولا

کالاندولا یا همان گیاه همیشه بهار یک منبع بسیار غنی از موارد معدنی و آنتی اکسیدان می باشد. این گیاه می تواند  تاثیرات فوق العاده ای بر روی پوست سر بگذارد. روغن کاندولا را می توان بر روی پوست سر مالید و خوب ماساژ داد. این کار باعث می شود که کلاژن به مقدار بسیار چشم گیری در آنجا تولید شود و همچنین تاثیر دیگر آن در افزایش جریان خون در فولیکول های موی می باشد. این امر باعث می شود که تقویت پوست و موی سر شده و در نتیجه به شما موهایی قوی تر و مستحکم در هدیه می دهد. برای گرفتن تاثیر هر چه بهتر از این روعن در جهت تقویت موی سر می توانید این گیاه را به همراه سایر روغن های مرطوب کننده به صورت ترکیبی استفاده نمایید

شنبلیله

از جمله گیاهان دیگری که در تقویت موی سر بسیار موثر است، گیاه شنبلیله می باشد. این گیاه به واسطه ویتامین های بسیار زیادی که در خود دارد، می تواند میزان جریان خون را در سر بهبود ببخشد و در نتیجه علاوه بر تقویت موی سر موجب بیشتر شدن سرعت رشد مو ها شود. جهت استفاده از شنبلیله برای تقویت موی سر باید دانه های شنبلیله را یک شب در آب بگذارید تا خوب خیس بخورد و سپس از آن یک خمیر تهیه نمایید.

سپس این خمیر را می توانید به طور مستقیم بر روی سر بمالید و یا اینکه با ماست یونانی ترکیب نمایید. این کار سبب می شود تا بتوانید از دانه مزایای لاکتیک اسد موجود در ماست نیز بهرمند شده و تاثیر آن را در جهت تقویت پوست و موی سرتان چند برابر کنید. پس از اینکه این ترکیب را بر روی پوست سر خود مالیدید اجازه دهید سی دقیقه بر روی پوست بماند و سپس شستشو نمایید.