shampoo

دارو های گیاهی برای تقویت موی سر ( قسمت پنجم)

دارو های گیاهی برای تقویت موی سر ( قسمت پنجم)

در بخش های قبلی این مقاله گیاهانی از جمله آلوئورا، تخم کتان، شنبلیله و … معرفی گردید و نحوه استفاده آنها به همراه ترکیبات و چگونگی اثر بر روی پوست و موی سر مورد بررسی قرار گرفت. در این قسمت نیز می خواهیم به معرفی گیاه های دم اسبی، رازک و گل ختمی بپردازیم و ترکیبات و اثرات آنها را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا نظرات خودتان را در مورد این مقاله با ما در میان بگذارید.

گل ختمی

گل ختمی از جمله گیاهان بسیار مقوی بوده که می تواند به سلامت پوست و مو بسیار کمک کند. گل ختمی شامل منبعی غنی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان می باشد. برای مصرف این گیاه در جهت تقویت پوست و مو سر بهترین راه این است که شکوفه های تازه این گیاه را روغن نارگیل اضافه کنید. این ترکیب خمیر بسیار نرمی را به شما می دهد. تاثیر این ترکیب بر روی پوست سر آنچنان زیاد است که می توانید بعد از یک مدت کوتاه استفاده از آن به راحتی تغییرات را بر روی پوست و موی سر خود مشاهده کنید. از دیگر ویژگی های این ماده جلوگیری از شوره سر می باشد.

 

رازک

گیاه رازک دارای روغنی می باشد که به عنوان تقویت کننده و تحریک کننده ای بسیار قوی برای رشد مو های سر می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از دیگر ویژگی های این روغن خاصیت ضد عفونی کنندگی بالای آن می باشد که می تواند عفونت ها و قارچ های موجود در سر را به راحتی از بین ببرد.

 

گیاه دم اسبی

این گیاه که سرشار از مواد معدنی می باشد اثر بسیار خوب و فوق العاده ای بر روی پوست و موی سر می باشد و میتواند به عنوان یک تقویت کننده برای پوست و مو مورد استفاده قرار گیرد. تاثیر این گیاه بر روی رگ های خونی می باشد که اکسیژن مورد نیاز را برای فولیکول های مو مهیا کرده و موجب تقویت مو می شود.

کوئرستین درون گیاه دم اسبی به عنوان یک فلاونوئید مورد استفاده قرار می گیرد. روش استفاده از گیاه دم اسبی برای تقویت پوست و مو سر به این صورت می باشد که ابتدا این گیاه را خشک کرده و در آب بخیسانید. سپس بگذارید ۱ تا چند ساعت درون آب باقی بماند. سپس آب آن را صاف کرده و اجازه دهید آب در دمای اتاق خنک شود. سپس از این آب را بر روی سر خود بزنید و خوب ماساژ دهید.

فروشگاه اینترنتی فنسی باکس با کادری مجرب و کارشناسانی خبره آماده مشاوره به شما عزیزان می باشد. شما می توانید با خرید از لوازم بهداشتی و تقویتی مو علاوه بر بهرمندی از کیفیت بالای محصولات، لذت یک خرید مطمئن را داشته باشید .